Męskość w kryzysie?

30 sierpnia 2019 


Premierowy pokaz zdobywcy Złotej Muszli na Festiwalu w San Sebastián i jednego z największych przebojów tegorocznej edycji MFF Nowe Horyzonty!

6 września o godz. 20:00  w Kinotece, zapraszamy na specjalny seans „Między morzem a oceanem” w reż. Isakiego Lacuesty, połączony ze spotkaniem z Martyną Harland i Jackiem Masłowskim.

bilety: http://kinoteka.pl/repertuar/movie,4538,miedzy-morzem-a-oceanem

O FILMIE

Zwycięzca MFF San Sebastian, „Między morzem a oceanem” to piękna i czuła hiszpańska opowieść o skomplikowanej relacji z najbliższą osobą. W filmie obserwujemy historię dwóch braci, którzy wybrali dwie skrajnie odmienne ścieżki w swoich życiach i po latach spotykają się na wyspie San Fernando. Israel, młodszy z rodzeństwa, właśnie wychodzi z więzienia. Chce zacząć wszystko od nowa, ale w nękanej bezrobociem Andaluzji trudno o pracę. Żyje w poczuciu, że oprócz prochów, odsiadki i śmierci rodzinne miasto nic mu nie oferuje. Od zejścia na przestępczą ścieżkę próbuje chłopaka odwieść starszy brat Cheíto, marynarz, którego życie też nie jest beztroskie. Film Lacuesty jest intymny, skupiony na postaciach, ich gestach i ciałach, a jednocześnie żywiołowy jak flamenco i epicki w ukazaniu kilkunastu lat z życia rodzeństwa. Kreśląc pejzaż społeczny biednego Południa, reżyser unika protekcjonalnego tonu, ujmuje zaś czułością i szacunkiem, z jakimi podchodzi do bohaterów. Z niepozornych momentów udaje się Lacueście nakreślić melancholijny portret trudnej braterskiej miłości, który staje się także obrazem męskości w kryzysie nienadążającej za współczesnością.

GOŚCIE

Jacek Masłowski - Współtwórca i Prezes Fundacji Masculinum, psycholog, filozof, trener grupowy, coach oraz psychoterapeuta Gestalt. Specjalizuje się w problemach współczesnych mężczyzn.

Martyna Harland - psycholog Uniwersytetu SWPS, absolwentka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich SWPS, a także Warszawskiej Akademii Filmowej. Prowadzi rubrykę filmoterapeutyczną w magazynie „Sens”, gdzie co miesiąc rozmawia o aktualnych premierach filmowych z Grażyną Torbicką. Współpracuje, jako dziennikarka z „Gazetą Wyborczą Magazynem Świątecznym”. Tworzy kinowy cykl filmowy „Filmoterapia z Sensem”. W psychologii zajmuje się tematyką emocji i inteligencji emocjonalnej oraz psychologią pozytywną: szczęściem, zdrowiem oraz jakością dobrego życia. Prowadzi badania nad wpływem filmoterapii na rozwój i samoświadomość oraz rozumienie emocji.

Komentarze

Poprzedni artykuł
Kochanie nie mam ochoty
Następny artykuł
Jak uzdrowić siebie?Zobacz także

Co ci sprawia przyjemność?
Co ci sprawia przyjemność?
13 lutego 2020 
Nieobecni rodzice
Nieobecni rodzice
24 grudnia 2019 Czytaj więcej
Kochanie nie mam ochoty Statystyki są alarmujące. Współcześni młodzi mężczyźni uprawiają mniej seksu niż ich ojcowie czy dziadkowie. Czy winne...