„Filmoterapia z SENSem” odbędzie się 6.08 godz. 12.45 w Black Red White Café podczas 10. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kaziemierzu Dolnym.
Uczestnicy rozmowy:
Grażyna Torbicka (festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi),
Martyna Harland (ekspert SENS, psycholog Uniwersytet SWPS, autorka Filmoterapia.pl),
Joanna Olekszyk (dziennikarka miesięcznika SENS)
+ goście z festiwalu
Omawiany film Thomasa Vinterberga „Komuna”
Kopenhaga 1975 rok, Erik wykładowca akademicki dziedziczy dom. Jego żona Anna, znana dziennikarka telewizyjna, znudzona monotonią związku wpada na nietypowy pomysł: a gdyby tak zacząć żyć w komunie. Ryzykowny eksperyment przeprowadzany na przedmieściach Kopenhagi nie ma prawa się powieść. Dlaczego? Jakie są blaski i cienie swobodnego życia? Film pokazuje ludzi, którzy nie radzą sobie, gdy ich szczęście odchodzi. Czy głównym bodźcem do życia w komunie jest nadchodzący kryzys w ich związku?
Komuna to film o związkach, małżeństwach i o tym, jakie procesy zachodzą w tych najmniejszych, dwuosobowych, czy nawet trzyosobowych grupach. Może się okazać wartościowy dla par przeżywających pustkę. Takich, które ze swoim nieszczęściem wycofują się każdy w siebie.
Co to jest filmoterapia?
Jaki potencjał mają w sobie filmy?
Jakie filmy nadają się do filmoterapii?
Jak należy oglądać filmy, żeby skorzystać na tym jak najwięcej?
W jaki sposób filmy mogą wpływać na inteligencję emocjonalną czy naszą umiejętność rozumienia emocji własnych i innych ludzi?
Jak można wziąć udział w treningu filmoterapii?
Odpowiedzi na powyższe pytania oraz dyskusja na temat idealistycznego podejścia do życia w komunie na podstawie filmu Thomasa Vinterberga podczas spotkania w Black Red White Cafe.
Źródło: http://www.dwabrzegi.pl/program-wydarzenia
Głos Dwubrzerza http://www.dwabrzegi.pl/wp-content/uploads/2016/08/G%C5%82os_DB_08_2016.pdf
Fotorelacja: http://www.dwabrzegi.pl/galleries/06-08-filmoterapia-z-sensem-spotkanie/
Relacja ze spotkania: